Mert fontos azt látjuk. Ha feltárunk pár nézőpontot, akkor talán jobban megértjük, miért is kardoskodnak annyira egyesek azért, hogy Ukrajna nyerje meg a háborút, illetve EU-s taggá, illetve NATO taggá váljon.
Ennek nyilván több oka is van. Összegyűjtöm azokat amelyek az én fejemben megfordultak és igaznak tűnnek.
Nem tudom ki emlékszik arra, hogy évekig terítéken volt egy Észak-Amerika EU közötti megállapodás tervezet, amely azt eredményezte volna, hogy az EU-ba komoly könnyítésekkel és vámok nélkül jöhettek volna be amerikai termékek. A legnagyobb veszélyt az okozta volna, hogy nálunk nem engedélyezett a génmanipulált termékek termesztése és forgalomba hozása, míg az USA-ban ez lehetséges. A megállapodás következtében GMO-s termékek árasztották volna el a piacot. (egyébként ugyan ez az egyik baj a dél-amerikai megállapodással is.)
Hogy jön ide Ukrajna? Úgy, hogy mivel ők nem EU tagok, ám a területei jelentős részét amerikai vállalatok felvásárolták és az EU-s szabályzó rájuk nem vonatkoznak, így megnyílik az út a GMO-s termékek számára az EU piacai felé, Ukrajnán keresztül. Mert ha belépnek is az EU-ba, nem lehetséges egy háború sújtotta országban érvényt szerezni az előírásoknak, esetleg csak évek alatt. Annyi idő alatt azonban akkora lesz a keveredés, hogy egyrészt senki sem fogja tudni követni a GMO keveredését a tiszta termékekkel, másrészt ismerjük az ukrán rendszereket, ott CSAK a pénz diktál. Totális korrupció? Talán több annál, OTT EZ A RENDSZER! A korrupció, maga a rendszer!
Ukrajnának vannak természeti kincsei, amelyek ma nagyon értékesek.
Szomszédos Oroszországgal. Ami azért fontos, mert vannak akik mindenképpen meg akarják szerezni az orosz természeti kincseket. Így számukra fontos a szomszédság egy esetleges, kierőszakolt konfliktus esetén. Váratlanul támadhatnak, könnyű az utánpótlás és az oroszok legyőzésével, az ország szétdarabolásával, további gazdagsághoz jutnának. Ebben az esetben, azonnal lehetne orosz földgázt, olajat venni, mert már a megfelelő embereket gazdagítanánk.
Fontos tényező szerintem az ország területének a mérete is. Sokan tudnának még oda költözni. Akár kívánt, akár nem kívánt szomszédokat lehetne ott elhelyezni.
Ide passzol a mezőgazdasági kapacitás is, amely, mint éléskamra is szolgálhatna. MInt éléskamra, de mint említettem, jó kis GMO-s termékekkel. Amely termékek a vegyipar beavatkozásai az egészségbe, úgy, hogy alapot szereznek sok gyógyszerfogyasztásnak, hiszen tüneteket okoznak.
Jelentős az is, hogy a sajátos ukrán viszonyok, sok, elintézhetetlen dolog megvalósulását segíthetik. Mint tudjuk találtak ott vegyi kísérleti telepeket és más extrákat is.
Sajátos viszony alatt értem még például a kényszersorozást is, amely semmiféle emberjogi feltételnek nem felel meg.
Erős hadsereggel rendelkezik, amely megfelelő támogatással, Európa hadserege, rendfenntartója, csendőre is lehet akár, az EU bizottság kezében. 800000,- fős sereget terveznek, a háború utánra. Erről írtam is egy anyagot: https://magyart.blog.hu/2026/02/02/mire_jo_mire_kell_egy_ukran_hadsereg_csendornek
Az ukránokon keresztül, minket is bele tudna rángatni a háborúba. Így nem leszünk alternatív minta, Nem leszünk más megoldás. Nem tudunk többet alternatív megoldást közvetíteni.
Sőt a katonai útvonalainkat is zavartalanul használhatnák. 10-ből, 5 fontos itt, hazánkon megy keresztül.
Ez csupán pár dolog a lehetségesek közül.
S azt is át lehet gondolni, ki mindenkinek jó az, hogy éppen háború van az ukránoknál. https://youtu.be/EZRK7sjTqk4?si=Co2RB7P1Vji8D_Gp
Ha átgondoljuk, sok hasonlót találhatunk még.
Somogyi Péter
Hagyatékőrző
